CATCH THE BUZZ- اولین نقشه از گونه های زنبور عسل

CATCH THE BUZZ- اولین نقشه از گونه های زنبور عسل

CATCH THE BUZZ- اولین نقشه از گونه های زنبور عسل

محققان اولین نقشه از گونه های زنبورهای عسل در سراسر جهان را ایجاد کردند

توسط: Cell Press

، Zesti Sohیکی از 20 هزار گونه در سراسر جهان است.:

بیش از 20 هزار گونه زنبور وجود دارد ، اما اطلاعات دقیق در مورد نحوه انتشار این گونه ها در سراسر جهان پراکنده است. با این حال ، محققان گزارش دادند که در ژورنال Current Biology در تاریخ 19 نوامبر با ترکیب کاملترین چک لیست جهانی از انواع زنبورهای عسل شناخته شده با تقریبا 6 میلیون ثبت عمومی اضافی از مکانهای مختلف گونه های مختلف در سراسر جهان ، نقشه تنوع زنبورهای عسل را ایجاد کرده اند. یافته های این تیم نشان می دهد که تعداد بیشتری زنبور عسل در نیمکره شمالی نسبت به جنوب و بیشتر در محیط های خشک و معتدل نسبت به مناطق گرمسیری وجود دارد.

نویسنده ارشد جان آسچر ، استادیار علوم زیستی در دانشگاه ملی می گوید: “مردم فکر می کنند که زنبورها فقط زنبورهای عسل ، زنبورهای عسل و ممکن است چند گونه دیگر باشند ، اما تعداد بیشتری از زنبورها بیش از پرندگان و پستانداران هستند.” سنگاپور “ایالات متحده بیشترین گونه زنبورها را دارد ، اما مناطق وسیعی از قاره آفریقا و خاورمیانه نیز وجود دارد که دارای تنوع کشف نشده زیادی هستند ، بیش از مناطق گرمسیری.”

بسیاری از گیاهان و حیوانات از الگویی پیروی می کنند که به عنوان شیب جغرافیایی شناخته می شود ، جایی که تنوع به سمت مناطق گرمسیری افزایش می یابد و به سمت قطب ها کاهش می یابد. زنبورهای عسل از این قاعده مستثنی هستند ، زیرا گونه های بیشتری دور از قطب متمرکز شده و تعداد آنها در نزدیکی خط استوا کمتر است ، الگویی که به عنوان شیب جغرافیایی دو بعدی شناخته می شود. گونه های زنبورعسل در جنگل ها و جنگل ها بسیار کمتر از محیط های بیابانی خشک است زیرا درختان نسبت به گیاهان و گلهای کم ارتفاع منابع غذایی کمتری را برای زنبورهای عسل فراهم می کنند.

مایکل اور ، نویسنده اول ، دکترای دکترا در انستیتوی جانورشناسی ، آکادمی علوم چین ، می گوید: “وقتی باران در صحرا می بارد ، این شکوفایی های دسته جمعی غیرقابل پیش بینی وجود دارد که به معنای واقعی کلمه می تواند کل منطقه را فرش کند.” “گردش مالی بسیار بیشتری در کویر وجود دارد زیرا منابع سال به سال بسیار ناچیز است. بنابراین در آنجا پتانسیل زیادی برای گونه های جدید وجود دارد. ”

این نقشه غنای گونه ای نسبی مدل شده زنبورهای عسل در سراسر جهان را نشان می دهد و شیب جغرافیایی دو بعدی را به تصویر می کشد. مناطق تاریک گونه های بیشتری دارند. اعتبار: Orr و همکاران. / زیست شناسی فعلی

Ascher ، Orr ، Hughes و همکارانش برای ایجاد نقشه های خود ، داده های مربوط به وقوع گونه های خاص زنبورهای عسل را با یک لیست بررسی گسترده از بیش از 20،000 گونه که توسط دکتر Ascher جمع آوری شده است و به صورت آنلاین در پورتال تنوع زیستی DiscoverLife.org قابل دسترسی است ، مقایسه کردند. ارجاع متقابل به مجموعه داده های متعدد با پوشش مکمل ، منجر به تصویر واضح تری از نحوه توزیع بسیاری از گونه های زنبورها در مناطق مختلف جغرافیایی شد. این اولین قدم مهم در ارزیابی توزیع و کاهش بالقوه جمعیت زنبورهای عسل است.

Ascher می گوید: “ما به شدت به زنبورهای عسل علاقه مند هستیم ، اما این چیزی است که باید در رابطه با یک خط پایه انجام شود” ، ما می خواهیم این خط پایه را ایجاد کنیم. ما واقعاً نمی توانیم فراوانی را تفسیر کنیم تا زمانی که غنای گونه ها و الگوهای جغرافیایی را درک کنیم. ”

در حالی که برخی از این الگوها توسط محققان قبلی مانند چارلز میچنر فرض شده بود ، اما به دلیل داده های نادرست ، ناقص یا دسترسی به سختی ، اثبات آنها دشوار بود. “پاکسازی” این داده ها مانع بزرگی برای محققان بود.

آلیس هیوز ، دانشیار زیست شناسی حفاظت در باغ گیاه شناسی گرمسیری Xishuangbanna ، آکادمی علوم چین و نویسنده دیگری در این مقاله می گوید: “من تعجب کردم که چقدر بسیاری از داده های جهانی قبلی واقعاً در مورد تنوع زنبورها وحشتناک بودند.” “بسیاری از داده ها بیش از حد کوچک یا متمرکز بر تعداد کمی از کشورها بودند که اشتراک داده ها را در اولویت قرار داده اند تا بتوانند از این منابع برای هرگونه تجزیه و تحلیل گسترده استفاده کنند.”

در حالی که چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد آنچه که باعث ایجاد تنوع زنبورعسل می شود باقی مانده است ، تیم تحقیق امیدوار است که کار آنها به حفاظت از زنبورها به عنوان گرده افشان جهانی کمک کند.

هیوز می گوید: “بسیاری از محصولات ، به ویژه در کشورهای در حال توسعه ، به گونه های بومی زنبورها و نه زنبورهای عسل متکی هستند.” “تقریباً اطلاعات کافی در مورد آنها وجود ندارد و اگر بخواهیم هم تنوع زیستی و هم خدماتی را که این گونه ها در آینده ارائه می دهند ، حفظ کنیم ، ارائه یک مبنای اساسی معقول و تجزیه و تحلیل آن به روشی منطقی ضروری است.”

نویسندگان این تحقیق را اولین گام مهم به سوی درک جامع تر از تنوع جهانی زنبورها و یک خط مبنای مهم برای تحقیقات بیشتر و دقیق تر زنبورهای عسل می دانند.

دیدگاه ها بسته شده است