– واکسن زنبور عسل-CATCH THE BUZZ

– واکسن زنبور عسل-CATCH THE BUZZ

CATCH THE BUZZ – واکسن زنبور عسل
اولین واکسن حشرات به سلامتی زنبورهای عسل کمک می کند

واکسن خوراکی که به راحتی تجویز می شود می تواند گرده افشان ها را از بیماری های باکتریایی در امان نگه دارد و از تولید مواد غذایی در سراسر جهان پشتیبانی بی نظیری ارائه دهد.
خدمات غذایی و گرده افشانی برای همه مهم است: انسان ، حیوانات تولید کننده و حیوانات وحشی. اختراع چیزی که از تلفات گرده افشان محافظت کند تأثیر فوق العاده ای خواهد داشت.
واکسن خوراکی Dalan AH ، که قبلاً PrimeBEE نامیده می شد ، اولین واکسن زنبورهای عسل و سایر گرده افشان ها است. این ماده با بیماری های شدید میکروبی که می تواند برای جوامع گرده افشان مضر باشد ، مبارزه می کند. این اختراع ثمره تحقیق انجام شده توسط دو دانشمند سابق در دانشگاه هلسینکی ، دالیال فریتاک و هلی سالملا است.
اساس نوآوری کاملاً ساده است. هنگامی که زنبور ملکه چیزی را می خورد که عوامل بیماری زا در آن است ، مولکولهای امضای پاتوژن توسط ویتلوژنین متصل می شوند. سپس ویتلوژنین این مولکولهای امضا را به تخمهای ملکه حمل می کند ، جایی که آنها به عنوان القا کننده پاسخهای ایمنی آینده کار می کنند.
قبل از این ، کسی فکر نمی کرد که واکسیناسیون حشرات به هیچ وجه امکان پذیر باشد. دلیل آن این است که سیستم ایمنی حشرات ، اگرچه تقریباً شبیه به سیستم پستانداران است ، اما فاقد یکی از مکانیسم های اصلی حافظه ایمنی – آنتی بادی ها است.
“اکنون ما مکانیزمی را کشف کرده ایم که نشان می دهد در واقع می توانید آنها را واکسینه کنید. شما می توانید یک سیگنال را از نسلی به نسل دیگر منتقل کنید. ”، دالیال فریتاک ، محقق و هم اکنون سازمان امنیت جامعه حیوانات دالان ، می گوید.
از پروانه گرفته تا زنبورهای عسل
دالیال فریتاک در طول زندگی حرفه ای خود با حشرات و سیستم ایمنی بدن کار کرده است. با شروع از پروانه ، او متوجه شد که اگر نسل والدین از طریق غذای خود در معرض باکتری های خاصی قرار بگیرند ، فرزندان آنها پاسخ ایمنی بالایی نشان می دهند.
“بنابراین آنها در واقع می توانند چیزی را با غذا خوردن منتقل کنند. من فقط نمی دانستم مکانیسم چیست. در آن زمان ، همزمان با شروع کار پس از دکترا در هلسینکی ، با هلی سالملا ، که مشغول کار بر روی زنبورهای عسل و پروتئینی به نام ویتلوژنین بود ، ملاقات کردم. من صحبت های او را شنیدم و مثل من بود: خوب ، می توانم شرط بندی کنم که این پروتئین شما است که سیگنال من را از نسلی به نسل دیگر می برد. ما شروع به همکاری کردیم ، از آکادمی فنلاند بودجه گرفتیم و این در واقع آغاز واکسن خوراکی ما برای زنبورهای عسل بود ، “دالیال فریتاک توضیح می دهد.
برنامه های آینده: واکسیناسیون گرده افشان های مورد استفاده تجاری علیه هر میکروبی
Dalial Freitak و Dalan Animal Health پیشگامان بخش بهداشت کاملا جدید حیوانات هستند.
“من صمیمانه اعتقاد دارم که زمان آن فرا رسیده است که مراقب همراهان شش پا خود باشیم ، که مدتهاست کار و مشارکت در سلامتی ما نادیده گرفته شده است. ما زنبورهای عسل خود را مسلم می دانیم اما این صنعت نقطه عطفی است و زمان آن فرا رسیده است که راه حل هایی برای کمک به آنها پیدا کنیم. ثابت شده است که واکسن ها م mostثرترین راه برای پیشگیری و مهار بیماری ها هستند و از همه مهمتر ، رویکرد ما آلی است بدون استفاده از مواد شیمیایی خشن ، “دالیال فریتاک می گوید.
Dalan AH قصد دارد واکسنی علیه لوک آمریکایی ، یک بیماری باکتریایی ناشی از اسپور تشکیل دهنده لاروهای Paenibacillus ssp تولید کند. لارو لوک آمریکایی گسترده ترین و مخرب ترین بیماری های بچه های زنبور است. وی افزود: “ما امیدواریم كه بتوانیم یك واكسیناسیون علیه سایر عفونتها مانند بیماری های قارچی اروپا و بیماری های قارچی نیز ایجاد كنیم. این طرح قادر به واکسیناسیون در برابر هر میکروبی است. ”
اکنون ، این شرکت مفهوم واکسن حشرات را به USDA معرفی کرده و برای اولین واکسن زنبور عسل درخواست مجوز ثبت کرده است.
“هدف بعدی ما راه اندازی اولین محصول واکسن در ایالات متحده و سپس اتحادیه اروپا است. پس از مقابله با بیماری های زنبورهای عسل ، می خواهیم راه حل هایی برای سایر گرده افشان های مورد استفاده تجاری مانند زنبورها و سایر حشرات مفید ارائه دهیم. هدف ما ارائه راه حل های نوآورانه در سلامت حشرات به منظور ارتقا agriculture کشاورزی پایدار است. ”
پیشگام بودن الهام بخش است
سفر به سمت واکسن تاکنون بسیار الهام بخش بوده است.
“نوشتن نقشه راه برای واکسیناسیون حشرات و پر کردن پروتکل بالینی با تنظیم کننده بسیار هیجان انگیز بود. لحظه الهام بخش دیگر این بود که دیدن ایده من زنده شد و دیدن یک فرمول اولیه واکسن در یک بطری یک رویا بود که به حقیقت پیوسته است. اکنون ما باید آن را تأیید کرده و به بازار عرضه کنیم تا دیگران بتوانند در تغییر روش مراقبت از حشرات خود مشارکت کنند. ”
وضعیت COVID-19 تاکنون بزرگترین چالش برای این شرکت بوده است.
“قفل شدن و محدودیت های سفر قطعاً سرعت ما را کاهش داده است. اما ما یک تیم خلاق داریم و همه تلاش خود را می کنیم تا این سرعت را جبران کنیم. در اینجا احتمالاً اتفاق خوب این بوده است که Dalan AH از ابتدا یک شرکت مجازی بوده است ، بنابراین داشتن چندین جلسه آنلاین و طوفان مغزی با مشارکت افراد در سراسر جهان برای ما یک امر عادی بوده است. ”
از همان ابتدا تجاری سازی هدف بوده است
واکسن خوراکی زنبور عسل Dalan AH ویترین بسیار خوبی از انواع نوآوری های دانشگاه هلسینکی است. دیدن اینکه چگونه تیم دالان فناوری و تجارت را به طور مداوم بهبود می بخشد و پاسخ ما به کاهش جمعیت زنبورها را بهبود می بخشد ، الهام بخش و پاداش آور است. ” Jari Strandman ، مدیر عامل شرکت خدمات نوآوری هلسینکی ، شرکت مسئول انتقال فناوری و ایجاد شرکت spinout از دانشگاه هلسینکی ، می گوید .
https://www.miragenews.com/first-ever-insect-vaccine-helps-bees-stay-healthy

دیدگاه ها بسته شده است