زنبورهای جوان عسل روند پیری بزرگان خود را تسریع می کنند.

زنبورهای جوان عسل روند پیری بزرگان خود را تسریع می کنند.

CATCH THE BUZZ – زنبورهای جوان عسل روند پیری بزرگان خود را تسریع می کنند.
از شرنوزادها خلاص شوید و حداقل بیشتر در یک کندوی زنبور عسل زندگی خواهید کرد/.
در کلنی های زنبور عسل ، یک ملکه تنها در حال تخمگذاری است که هزاران زنبور عسل کارگر از آن متولد می شوند. در سنین جوانی ، کارگران ازلاروها مراقبت می کنند ، سپس لانه را می سازند و از آن دفاع می کنند و سرانجام ، در اواخر عمر خود ، محافظت از لانه را به جستجوی مواد غذایی می سپارند. این گام مهم در زندگی آنها تسریع در پیری است زیرا جستجوی محیط برای غذا ، این چراگرها را در معرض طیف وسیعی از عوامل استرس زا مانند عوامل بیماری زا ، شکارچیان و شرایط نامساعد جوی قرار می دهد.

علی رغم عنوان خود ، ملکه تصمیم نمی گیرد چه کسی در کلنی زنبور عسل کار کند. اینکه چگونه کار در این جوامع بین افراد لانه دار توزیع می شود کاملاً شناخته نشده است. تحقیقات قبلی نشان داده است که وظایف بر اساس ارتباط بین ملکه ، بچه و تک تک کارگران انجام این وظایف اختصاص داده می شود. به عنوان مثال ، وجود زنبورهای تازه متواد شده در کندوها تعداد زنبورهای جوان تر را که برای شروع جستجوی غذا از کندوها خارج می کنند ، کاهش می دهد. همچنین شناخته شده است که وجود لارو به دلیل نیاز کارگران بالغ به آنها و گرده برای تغذیه آنها ، امید به زندگی زنبورهای عسل را کاهش می دهد. این با افزایش طول عمر کارگران پس از حذف آزمایشی لارو نشان داده شد. از آنجا که حذف آنها همچنین منجر به حذف جوانان بالغی می شود که از آنها ایجاد می شود ، تاکنون اثر مشاهده شده نمی تواند به کارگران جوان یا به بچه ها نسبت داده شود..

وینسنت دیتمان ، نویسنده ارشد ، از آگروسکوپ می گوید: “با جداسازی تجربی تأثیر نوزاد و بزرگسالان بر سرنوشت همسایه های آنها ، می توانیم نقش این دو بازیگر را جدا کنیم.” “ما دیدیم که هم حضور بچه های جوان و هم کارگران جوان امید به زندگی هم لانه های آنها را کوتاه می کند” مایکل ایر ، نویسنده اصلی ، از هر دو گروه Agroscope و موسسه بهداشت زنبور عسل افزود. نقش تازه کشف شده کارگران جوان در سازمان اجتماعی زنبورهای عسل به دانش ما در مورد چگونگی شکل گیری عملکرد مستعمرات بر جمعیت مستغلات می افزاید. پیتر نویمان ، نویسنده همکار ، از موسسه بهداشت زنبورعسل ، می گوید: “این مکانیسم های تنظیم اجتماعی جمع آوری غذا امکان سازگاری سریع کلنی با یک محیط در حال تغییر را فراهم می کند.”

درک جوامع حشرات ، پیری و اهمیت زنبورداری

این یافته ها برای درک ما از سازمان اجتماعی در حشرات ، که غالباً نوآوری های فناوری را القا می کند ، قابل توجه است. آنها همچنین اطلاعاتی درباره روند کلی پیری فراتر از حشرات اجتماعی ارائه می دهند. در واقع ، زنبورهای عسل به عنوان یک سیستم مدل برای درک پیری موجودات دیگر از جمله انسان استفاده می شوند. دانش به دست آمده پیامدهای عملی برای زنبورداران دارد زیرا مدیریت کلنی می تواند شامل حذف نوزاد و در نتیجه کارگران جوان باشد. این به عنوان مثال می تواند قبل از درمان برای کنترل کنه انگلی واروآ تخریب شود. افزایش طول عمر کارگران ناشی از حذف باعث می شود این کلنی این غیبت را جبران کرده و به کار خود ادامه دهد.

وظایف و گرده افشانی زنبورهای عسل – زمینه

در بهار و تابستان ، کلنی های زنبورهای عسل از اصطلاحاً “زنبورهای تابستانی” تشکیل شده اند. در طول یک تا سه هفته اول ، آنها کارهایی مانند پرستاری و تمیز کردن درون لانه را انجام می دهند و بعدا قبل از مرگ محافظت از آن را به علوفه شهد و گرده مورد نیاز برای رشد کلنی می سپارند. در اواخر تابستان ، کاهش دما باعث کاهش فعالیت های علوفه ای و کاهش پرورش نوزاد می شود. به اصطلاح “زنبورهای زمستانی” طولانی مدت از آخرین بچه پرورش یافته ظهور می کنند. وظایف آنها شامل نگهداری لانه در دمایی است که بقای کلنی را در چندین ماه زمستان تضمین می کند و از سرگیری پرورش بچه در بهار آینده ، قبل از شروع دوباره جستجوی غذا در بهار ، انجام می دهد..

زنبورهای عسل علاوه بر تولید عسل ، موم ، بره موم و ژله رویال ، در گرده افشانی انواع زیادی از محصولات غذایی تجاری – خدمتی با ارزش بیش از 150 میلیارد یورو در جهان – نقش دارند. علاوه بر این ، زنبورهای عسل همراه با حشرات دیگر بسیاری از گلهای وحشی را گرده افشانی می کنند و بنابراین در عملکرد اکوسیستم های زمینی ، که ارزش اقتصادی آنها به ترتیب بالاتر است ، نقشی اساسی دارند.

اطلاعات بیشتر: Michael Eyer و همکاران تنظیم اجتماعی پیری توسط کارگران جوان در زنبور عسل ، Apis mellifera ، Gerontology تجربی (2017). DOI: 10.1016 / j.exger.2016.11.006

دیدگاه ها بسته شده است