تنوع نژاد های زنبور در جهان

تنوع نژاد های زنبور در جهان

گوناگونی زنبورها در دنیا


بیش از 4000 جنس (انواع زنبور عسل) و حدود 25000 گونه فردی ثبت شده وجود دارد، اما احتمالا گونه های بیشتری برای کشف وجود دارد.
کاوش در انواع مختلف زنبورها

همه زنبورها متعلق به حشره یا سوپرخانواده ‘Apoidea’ هستند. Apoidea همچنین شامل “زنبورهای اسفکوئید” است که اعتقاد بر این است که زنبورها از آنها منشاء می گیرند. در پیوند من می توانید اطلاعات بیشتری در این مورد بخوانید: آیا زنبورها و زنبورها به هم مرتبط هستند؟

زنبورها بیشتر به گروه های زیر تقسیم می شوند:

9 “خانواده”
بیش از 4000 جنس (یعنی انواع زنبورها ).
علاوه بر این، موارد زیر وجود دارد:

حدود 4000 گونه زنبور در ایالات متحده و
بیش از 250 گونه در بریتانیا
بیشتر زنبورها منفرد هستند. ابتدا بیایید به ” خانواده های زنبور عسل ” نگاه کنیم.

خانواده های زنبور عسل
در حال حاضر 7 خانواده زنبور عسل در سراسر جهان وجود دارد، اما توجه داشته باشید، این می تواند تغییر کند، اعضای یک خانواده را می توان حذف کرد و به گروه دیگری اضافه کرد. حشره شناس، استیون فالک در یادداشت ها:

” طبقه بندی زنبورها به ویژه پایدار نیست. ”
Megachile Pluto . برخی از اعضای این خانواده کلپتوپاراستی هستند.
Andrenidae خانواده بزرگی از زنبورها با حدود 2700 گونه. هیچ گونه کلپتوپارزیتی در این خانواده وجود ندارد.
Colletidae اعتقاد بر این است که از حدود 2000 گونه تشکیل شده است. زنبورهای متعلق به این گروه لانه های خود را با یک ماده سلفون مانند ضد آب می چینند.
Halictidae گروهی از حدود 3500 گونه. برخی از آنها ظاهر فلزی دارند. برخی از گونه های گرمسیری ممکن است به دلیل جذابیت عرق، «زنبور عرق» نامیده شوند. برخی از گونه های کلپتوپارازیت در این گروه قرار می گیرند.
Melittidae خانواده کوچکی از زنبورها با حدود 160 گونه.
Stenotritidae خانواده زنبورهای کوچک با حدود 21 گونه. در استرالیا یافت شد. در اصل بخشی از خانواده Colletidae بود.
زنبورهای عسل (خانواده: Apidae)
جنس – Apisزنبور عسل
زنبورهای عسل به عنوان زنبورهای “اجتماعی” طبقه بندی می شوند، زیرا آنها در کلنی هایی زندگی می کنند که معمولاً از حدود 50000 تا 60000 کارگر تشکیل شده است. زنبور عسل اروپایی، Apis Mellifera معمولا توسط زنبورداران در غرب نگهداری می شود، که سپس عسل خود را برداشت می کنند. در طبیعت در تنه درختان و غارهای طبیعی و شکاف های بزرگ لانه می سازند. آنها ممکن است گاهی از سازه های دست ساز مانند دودکش ها استفاده کنند.

زنبورهای عسل نیز به طور گسترده در گرده افشانی محصولات مورد استفاده قرار می گیرند و همراه با زنبورهای دیگر به قرار دادن غذا در بشقاب ما کمک می کنند. آنها قادرند در دماهای خنک زمانی که زنبورهای دیگر وجود ندارند علوفه بخرند و برای گرده افشانی برخی محصولات مانند بادام بسیار مهم هستند.
(خانواده: Apidae)
جنس – Bombus
زنبور بامبل
ترین کلنی های زنبور عسل سرهم بندی نسبتا کوچک هستند، 50 تا 400 نفر از کارگران، اما معمولا در حدود 120 تا 200. اکثر گونه ها “اجتماعی” است، اما همچنین گونه انگل، معروف به “وجود دارد فاخته زنبور بامبوس . این زنبورهای بامبل انگلی در لانه سایر میزبانان زنبور عسل ساکن هستند.

زنبورهای بامبل گرده افشان بسیار خوبی برای بسیاری از انواع گل ها هستند و مکانی خوش آمد و آشنا در باغ ها هستند. کارایی آنها به عنوان گرده افشان تا حدی به بدن خزدار آنها بستگی دارد، اما همچنین به این دلیل که آنها توانایی “گرده افشانی” را دارند.
زنبورهای برگ شکن (خانواده: Megachilidae) جنس –
زنبور برگ شکنMegachile زنبورهای برگ شکن بخش های منظمی از برگ یا گلبرگ را با آرواره های خود می برند. آنها این را به محل لانه خود برمی گردانند و از آن برای ساخت سلول های تخم خود استفاده می کنند. برخی از گونه‌ها فرصت‌طلب هستند و از شکاف‌ها و حفره‌های دست‌ساز استفاده می‌کنند و آنها را به بازدیدکننده‌ای خوش‌آمد برای خانه‌های زنبور عسل در باغ‌ها تبدیل می‌کنند. تصویر بالا سمت چپ، زنبور برگ‌بردار ساحلی، Megachile maritima است .
زنبورهای میسون (خانواده: Megachilidae)
میسون جنس – Osmia زنبورهای میسون دوست دارند در شکاف ها، گاهی اوقات در هاون قدیمی یا حتی پوسته های خالی حلزون، لانه بسازند. این نام که متعلق به جنس Osmia است ، به معنای «بو» است و به رایحه‌ای که برای مشخص کردن ورودی لانه‌شان استفاده می‌کنند، اشاره دارد. حدود 500 گونه از Osmia در سراسر جهان شناسایی شده است. تصویر بالا سمت چپ، زنبور سنگی قرمز – Osmia bicornis است .

دیدگاه ها بسته شده است